Home

Waterzuivering

Winnaar innovatietraject IFEST

Certificering- Certipro - VITO

Hemelwatergebruik

Infiltratie

Referenties

Foto's

Contact

Routebeschrijving

Vacatures

Info & link

Publicaties

 

          Meer info ?  vraag naar een werfbezoek in uw buurt.  Projecten te Halle, Haven van Gent, Zeebrugge, Heers, Haven van Antwerpen, Brasschaat, .....

        

(2 juje5

BelleAqua is uitgeroepen tot WINNAAR van het INNOVATIETRAJECT IFEST milieubeurs editie 2008
(klik hier voor meer info)

BelleAqua is erin geslaagd om als eerste in België een BENOR-gecertifeerde individuele en kleinschalige waterzuiveringsinstallatie (IBA en KWZI) met betonnen behuizing op de markt te brengen.  De BelleAqua SAf van het type ondergedompelde beluchte bacteriefilter werd gecertificeerd tot 50 inwoners equivalent.

BelleAqua, een jong en dynamisch bedrijf, heeft kosten noch moeite gespaard om de BelleAqua SAf de hoogste kwaliteit te geven.  Met de nodige research en ervaring kwam een innoverend product tot stand.  Niet alleen voor de zuiveringsefficiëntie maar eveneens de kwaliteit en de duurzaamheid van elk onderdeel van de installatie werd met de grootste nauwkeurigheid ontwikkeld. 

Certipro is de certificatie- en keuringsdienst die Vito (Vlaamse instelling voor technologisch onderzoek) heeft opgericht vanuit de noodzaak aan erkenning van kwalitatief en technologisch waardevolle producten.

Het BENOR-keurmerk laat ons toe om als fabrikant ons in regel te stellen met Europese regelgeving. Hieruit blijkt dat wij als fabrikant de  KWZI's vervaardigen volgens de technische eisen van prEN 12566-3. Deze norm voorziet in de uitvoering van de initiële typetests voor de bepaling van de waterdichtheid en de nominale capaciteit, de zuiveringsefficiëntie en structurele stabiliteit. De initiële typetests werden uitgevoerd door een genotificeerde instantie; Certipro. De norm prEN 12566-3 eist verder van de fabrikant de implementatie van een productiecontrolesysteem. Deze interne zelfcontrole dient ons als fabrikant in staat te stellen alle producten op dezelfde manier te produceren als het gekeurde prototype. De CE-markering zal bijgevolg op de producten aanbracht zijn.

De BENOR-keuring biedt eveneens een bijkomende kwaliteitsgarantie. In tegenstelling tot de CE-markering gebeurt in het kader van het BENOR-merk de toetsing van de resultaten van de initiële typetests aan de gewestelijke milieureglementeringen niet door de fabrikant zelf maar door de onafhankelijke certificatie-instelling Certipro. Ook de implementatie en de effectiviteit van het productiecontrolesysteem werd door Certipro beoordeeld.

Certipro heeft de BelleAqua Saf gedurende 1 jaar onderworpen aan een intense evaluatie (prEN 12566-3). Naast de zuiveringsefficiëntie werd ook de duurzaamheid van de materialen en de structurele kenmerken van de installaties geëvalueerd.

Het product heeft een voorafgaandelijk onderzoek ondergaan, bestaande uit:

·          documentonderzoek;

·          typekeuring waterdichtheid;

·          typekeuring zuiveringsefficiëntie;

·          bouwtechnische keuring;

·          evaluatie industriële zelfcontrolesysteem met periodieke controle.

Dit voorafgaand onderzoek leidde tot een goedgekeurde productbeschrijving. Op basis daarvan voerde PROBETON en BCCA de BENOR-certificatie van de betonnen behuizing de testen uit. Certipro verleent het BENOR-merk voor de volledige installatie.

Tijdens de vergunningsperiode houden Certipro en zijn partners toezicht op de conformiteit van onze producten met de goedgekeurde productbeschrijving en het gebruik van ons keurmerk.

Info: Certipro 014/336916

PDF-File : resultaten van de BelleAqua SAf tijdens de testprocedure (click hier om te bekijken en volg het keuringsplan)

keuringsplan BelleAqua Saf (click hier om te bekijken)

Origineel BENOR-Certificaat (click hier om te bekijken)

Werkwijze certificering (click hier om te bekijken)

PDF folder Certipro certificering (click hier om te bekijken)

 © Copyright BelleAqua 2007; All Rights Reserved

<HOME